Site Kullanımı

Nasıl Üye Olabilirim? Hayaltul.com.tr'de üyelik ücretsizdir. Üye olmak için ana sayfamızda yer alan “Kayıt Ol” seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfada web sitemize üye olabilir teslimat ve fatura adreslerinizi tamamlayarak alışveriş yapabilirsiniz.


Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım? Ana sayfamızda yer alan “Oturum Aç” seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfada yer alan “Parolamı Unuttum”seçeneğini tıklayarak sistemimize kayıtlı e-mail adresinize şifrenizi isteyebilirsiniz. Geçici şifreniz en kısa sürede e-mail adresinize gönderilecektir.


Kayıt Olduğum E-Mail Adresimi Unuttum, Ne Yapmalıyım? Kayıtlı e-mail adresinizi unuttuysanız yeni bir e-mail adresiyle sistemde yeni bir üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için “Hesabım" veya "Kayıt Olun" seçeneği ile web sitemize tekrar üye olabilirsiniz.


Üye Olmadan Alışveriş Yapabilir miyim? Üye olmak siparişleriniz hakkında bilgi alabilmeniz için önemlidir. Web sitemiz üzerinden üye ve misafir alışveriş seçenekleri mevcuttur.


Paketleme: Ürünlerinizin ev veya iş yerinize gelmesini istemiyorsanız sipariş bölümündeki açıklama kısmına belirtiniz. Bu durumda sipariş verdiğiniz ürünlerinizi en yakın kargo şubesinden kendiniz alabilirsiniz. Ürününüz sizin adınıza kargo firmasına verilir bu yüzden 3. şahısların kargonuzu teslim alması mümkün değildir. Sabah 09:00 ile 18:00 arası vermiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün içerisinde kargo firmasına teslim edilir. Çalışma saatleri dışında vermiş olduğunuz siparişler bir sonraki gün kargo firmasına teslim edilmektedir. Sipariş verdiğiniz ürün en geç 3 iş günü içerisinde elinize ulaşmaktadır.


İade ve Değişim: Tül gurubundaki iadelerimiz 50 metrelik toplarda mümkün olabilmektedir. Kesimi yapılan 20 metrelik ve 25 metrelik tüllerde iade alımımız yoktur. 50 metrelik toplarda kargo ücretini ödemeniz dahilinde size istediğiniz farklı tonda tül adresinize yine alıcı ödemeli olarak gönderilmektedir. İmalattan kaynaklanan üretim hatalarında tüm kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. Satın alımdan vazgeçme gibi kişisel tercihleriniz durumundaki iade ve değişimlerdeki kargo ücretleri müşterilerimize aittir. Hayaltul.com.tr’nin kendi stoku olduğundan, verilen siparişler genellikle aynı gün kargoya verilmektedir. Herhangi bir ürünün stokta kalmaması ve temin edilmesi gerektiği durumlarda tedarik süresi 1-5 günü bulabilmektedir. İstisnai durumlarda bir ürünün tedarik edilmesi uzarsa, konuyla ilgili olarak tarafınızla irtibata geçilecek ve talimatınız doğrultusunda hareket edilecektir. İade ya da değişim kararı aldığınızda lütfen ürünü kullanmayın ve tüm paketleme ürünlerini muhafaza edin. İade edilen ürünlerin bedelleri hiçbir kesintiye uğramadan eksiksiz iade edilir. Adres bilgilerinizin tam ve doğru olması muhtemel gecikmeleri ortadan kaldıracaktır. Adres bilgilerinin doğru olmamasından kaynaklanan gecikmelerden Hayaltul.com.tr sorumlu tutulamaz. Bu nedenle bu konuda hassasiyet göstermenizi rica ederiz. Ürün kargo firması tarafından elinize ulaştığında, ürünü kargo firması yetkilisi yanında açıp, ürünlerde nakliyeden kaynaklanan herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin. Bir sorun söz konusu ise mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturun. Aksi takdirde ürünlerin nakliye sırasında hasar gördüğünü kanıtlamanız mümkün olamayacağından, iadesi de kabul edilmeyecektir. Ürünlerin kargolanması sırasında tarafımızdan kaynaklanan bir sorun olduğu ve durumu tarafımıza ilettiğiniz takdirde sorun tarafımızca çözülecektir. Hayaltul.com.tr'ye bilgi verilmeden ve hiç bir gerekçe gösterilmeden iade edilen ürünlerde kargo ücretinin tarafınızca ödenmesi gerekmektedir. Bu durumlarda kargo bedeli ödenmeyen ürün kabul edilmeyecektir.


Kargo Gönderi Süreleri: Sipariş vermeniz ile birlikte ürün aynı gün veya ertesi gün (tatil günleri hariç) içinde kargoya verilir ve Türkiye'nin her yerine 1-3 iş günü içinde ürününüz ulaşır. Pazar günü verilen siparişler pazartesi kargoya teslim edilir. Resmi tatil günlerinde verilen siparişler ilk iş günü kargoya teslim edilir.